1ste DYNASTIE

Aha (Menes)                             3032-3000
Atoti (Athotis I)                        3000-2999
Djer                                            2999-2952
Wadj                                          2952-2939
Dewen                                       2939-2829
Adjib                                          2892-2886
Semerchet                                2886-2878
Qa-a                                          2878-2853

2de DYNASTIE

Hetepsechemwi                      2853-2825
Nebre                                        2825-2810
Ninetjer                                    2810-2767
Wenegnebti                             2767-2760
Sechemib                                 2760-2749
Neferkare                                2749-2744
Neferkasokar                         2744-2736
Hoedjefa                                 2736-2734
Tegenhanger van de laatste drie koningen
Chasechem(oei) (Peribsen) 2734-2707

HET OUDE RIJK

3de DYNASTIE

Nebka                                     2707-2690
Djoser                                     2690-2670
Djoserti                                  2670-2663
Chabai                                    2663-2639
Mesochris
Hoeni

4deDYNASTIE

Snofroe                                   2639-2604
Cheops                                    2604-2581
Djedefre                                  2581-2572
Chephren                                2572-2546
Bicheris                                   2546-2539
Mykerinos                              2539-2511
Sjepseskaf                              2511-2506
Thamphtis                              2506-2504

5de DYNASTIE

Oeserkaf                                2504-2496
Sahoere                                 2496-2483
Neferirkare                           2483-2463
Sjepseskare                           2463-2456
Neferefre                              2456-2445
Nioeserre                              2445-2414
Menkouhor                          2414-2405
Djedkare                               2405-2367
Oenas                                   2367-2347

6de DYNASTIE

Teti                                        2347-2337
Oeserkare                            2337-2335
Pepi I                                     2335-2285
Nemtiemsaf I                      2285-2279
Pepi II                                   2279-2219
Nemtiemsaf II                     2219-2218
Nitokris                                2218-2216

7de DYNASTIE

('70 dagen' na Manetho komen te vervallen) 2216

8ste DYNASTIE

17 koningen                            2216-2170

1ste TUSSEN PERIODE

9de / 10de DYNASTIE

(in Heracleopolis)

18 koningen                            2170-2020

HET MIDDENRIJK  

11de DYNASTIE
(eerst alleen in Thebe, later in heel Egypte)

Mentoehotep I                        2119-....
Antef I                                          ....-2103
Antef II                                    2103-2054
Antef III                                   2054-2046
Mentoehotep II                     2046-1995
Mentoehotep III                    1995-1983
Mentoehotep IV                    1983-1976

12de DYNASTIE

Amenemhat I                          1976-1947
Sesostris I                                1956-1911/1910
Amenemhat II                         1914-1879/1876
Sesostris II                               1882-1872
Sesostris III                             1872-1853/1852
Amenemhat III                       1853-1806/1805
Amenemhat IV            1807/1806-1798/1797
Nefroesobek               1798/1797-1794/1793

Farao's Tijdlijn

13de DYNASTIE


ca. 50 koningen                    1794-1793-1648


14de DYNASTIE


onderkoningen in de delta     ....-1648

15de DYNASTIE (Hykos)

Salitis                                           1648-1590
Beon
Apachnas
Chajan
Apophis                                       1590-1549
Chamoedi                                    1549-1539

16de DYNASTIE


Hyksos-vavallen, parallel aan de 15de dynastie

17de DYNASTIE

(alleen in Thebe)

ca. 15 koningen                      1645-1550


HET NIEUWE RIJK


18de DYNASTIE


Ahmose I                                1550-1525
Amenhotep                             1525-1504
Thoetmosis I                           1504-1492
Thoetmosis II  b                      1492-1479
Hatsjepsoet                            1479-1458/1457
Thoetmosis III                         1479-1425
Amenhotep II                          1428-1397
Thoetmosis IV                        1397-1388
Amenhotep III                         1388-1351/1350
Amenhotep IV/Echnaton        1351-1334
Semenchkare                         1337-1333
Toetanchamon                       1333-1323
Eje                                          1323-1319
Horemheb                              1319-1292

19de DYNASTIE


Ramses I                                 1292-1290
Seti I                                        1290-1279/1278
Ramses II                                1279-1213
Merenptah                              1213-1203
Amenmesse                            1203-1200/1199
Seti II                                       1199-1194/1193
Siptah en Tauseret         1194/1193-1186/1185

20ste DYNASTIE


Sethnacht                                1186-1183/1182
Ramses III                      1183/1182-1152/1151
Ramses IV                      1152/1151-1145/1144
Ramses V                       1145/1144-1142/1140
Ramses VI                                1142/1140-1134
Ramses VII                               1134-1126
Ramses VIII                              1126-1125
Ramses IX                                1125-1107
Ramses X                                 1107-1103
Ramses XI                                1103-1070/1069

DERDE TUSSENPERIODE

21ste DYNASTIE


Smendes                           1070/1069-1044/1043
Amenemnesoe                  1044/1043-1040/1039
Psoesennes I                     1044/1043-994/993
Amenemope                               996/995-985/984
Osochor                                      985/984-979/978
Siamoen                                      979/978-960/959
Psoesennes II                             960/959-946/945

22ste DYNASTIE


Sjesjonq I                                    946/945-925/924
Amenemnesoe                           925/924-890
Takelot I                                     890-877
Sjesjonq II                                   877-875
Osorkon II                                   875-837
Sjesjonq III                                  837-798
Sjesjonq IIIa                                798-785
Pamai                                         785-774
Sjesjonq V                                  774-736

Boven-Egyptische linie


Harsiese                                       870-850
Takelot II                                      841-816
Padibastet                                    830-805
Ioepoet I                                      816-800
Sjesjonq IV                                  800-790
Osorkon III                                  790-762
Takelot III                                    767-755
Roedjamoen                                755-735
Ini   

 

 

 

 

Menu




23ste DYNASTIE (in de delta)

Padibastet II                756-732/730
Ioepoet II                    756-725
Osorkon IV                  732/730-722

24ste DYNASTIE

Tefnachte                    740-719
Bokchoris                    719-714

DE LATE TIJD

25ste DYNASTIE (Koesjieten)

Kasjta                            voor 746
Piye                               746-715
Sjabako (Sjabaka)       715-700
Sjabako (Sjabataka)   700-690
Taharko (Taharka)     690-664
Tanotamoen               664-655

Opvolgers regeren in NubiŽ

26ste DYNASTIE (SaÔten)

Psammetichus I          664-610
Necho II                       610-595
Psammetichus II         595-589
Apries                           589-570
Amasis                          570-526
Psammetichus III        526-525

27ste DYNASTIE (eerste Perzische Periode)

Cambyses                    525-522
Darius I                        522/521-486/485
Xerxes I                       486/485-465/464
Artaxerxes I               465/464-424
Xerxes II                     424-423
Darius II                     423-405/404
Artaxerxes II             404/404-401

28ste DYNASTIE

Amyrtaios                  404/401-399

29ste DYNASTIE

Nepherites I               399-393
Achoris                        393-380

Tegenkoning Psamoethis       393/392

Nepherites II                            380

30ste DYNASTIE

Nectanebo I                             380-362
Teos                                          364/362-360
Nectanebo II                           360-342

31ste DYNASTIE (tweede Perzische Periode)


Artaxerxes III Ochos              342-338
Arses                                        338-336
Darius III                                 336-332

Egyptische tegenkoning
Chababasj                             338/337-336/335


GRIEKSE HEERSERS

Alexander de Grote            332-323
Philippos Arridaios             323-317
Alexander IV                        317-306

PtolemaeŽn

Ptolemaeus I Soter            306/304-283/282
Ptolemaeus II Philadelphos     282-246
Ptolemaeus III Euergetes I      246-222/221
Ptolemaeus IV Philopator       221-204
Ptolemaeus V Epiphanes         204-180
Tegenkoning Harwenneref      206-200
Tegenkoning Anchwenneref    200-186
Ptolemaeus VI Philopator 180-164 en 163-145
Ptolemaeus VIII Euergetes II 164 en 145-116
Tegenkoning Harsiese             131/130
Ptolemaeus IX Soter II 116-107 en 88-81
Ptolemaeus X Alexander I       107-88
(Cleopatra) Berenice III             81-80
Ptolemaeus XI Alexander II       80
Ptolemaeus XII Neos Dionysos 80-58 en 55-51
(Cleopatra) Berenice IV             58-55
Cleopatra VII Philopator           51-30

ROMEINSE KEIZERS

Romeinse keizers 30 v.Chr.-313 n.Chr.